Příběh naší kapely 

Čas letí a my začínali v minulém tisíciletí...

Skupina MOTOR vznikla v roce 1987 v Kutné Hoře. Repertoár, jak bylo tehdy u okresních metalových kapel obvyklé, tvořily převzaté písně, reagující na "aktuální" hity metalových skupin opatřené českým textem, vlastní skladby byly spíše vyjímkou. V roce 1991 se ale styl kapely přerodil v "hard & heavy galimatiash". Skupina se soustřeďuje především na vlastní tvorbu a převzaté písně z repertoáru mizí.

Motor se během své existence potýkal s častými personálními změnami. Koncem roku 1992 došlo k přerodu Motoru v soubor Solitury mob (OSAMĚLÝ DAV).

Všichni muzikanti se plně věnovali svým novým projektům, ve kterých osud staré spoluhráče občas znovu svedl dohromady. V letech 1996 a 1997 se uskutečnila i dvě vzpomínková vystoupení.

Zásadní zlom ale nastal až koncem roku 2017 kdy se povedlo uspořádat setkání bývalých členů a fanoušků kapely na oslavě výročí třiceti let od vzniku a čtvrtstoletí od ukončení činnosti skupiny. Všichni zúčastnění s potěšením zjistili, že písničky kapely nezestárly až tolik, jak by se dalo očekávat. A především: že to i po tak velké řadě let Motoru stále hudebně funguje.

V roce 2018  je tedy Motor znovu nastartován a začíná psát další kapitoly své historie pod názvem Motor Music.


MOTOR burácel v letech 1987 až 1992 díky těmto slavným umělcům:

ZPĚV:

Stanislav Paštika

Markéta Preisslerová

Jan Balham

Lenka Kupsová

Lubor Zajac

Jan Horák

KYTARA: 

Dušan Lapáček

Tomáš Pik

Josef Preissler

Markéta Preisslerová

Petr Rittich

Tomáš Horáček

Mirek Řepa

BASS:

Petr Votýpka

Jaroslav Drtina

Josef Mandík

BICÍ:

Miroslav Kudrna

Lukáš Vinduška

Martin Vajgl

Filip Černý

Sestava skupiny při natáčení LP a CD v roce 2018

Vykrystalizovala z týmu vzpomínkové akce v prosinci 2017 a jednalo se o

sestavu z pozdního léta roku 1991.

Jan Balham - zpěv, Josef Mandík - basa, Dušan Lapáček - doprovodná kytara, Míra Řepa - sólová kytara, Martin Vajgl - bicí. 

Sestava jedinečná, kterou dnes už bohužel společně slyšet nelze - dne 9. 4. 2019 odešel skvělý člověk a muzikant Míra Řepa hrát svá sóla do nebeských výšin. 

Míro děkujeme Ti za vše - kamarádi z kapely.Josef Mandík - basa
Honza Balham - zpěv
Martin Vajgl - bicí
Dušan Lapáček - kytara
Míra Řepa - kytara
© 2018 MotorMusic.cz / Při výrobě těchto stránek nebyly zlomeny žádné paličky ani přetrženy struny! / grafika www.lepor.cz
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky